Samolotem

Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Nowoczesny terminal pasażerski obsługuje rocznie ponad 400 000 pasażerów. Znajdują się w nim bankomaty, sklepy, kawiarnia, kantor wymiany walut, wypożyczalnie samochodów, a także toalety i pokój do opieki nad dziećmi. Lotnisko znajduje się tylko 3,5 km na południe od centrum Bydgoszczy. Dogodne połączenie z nim zapewnia droga krajowa nr. 25 i linie autobusowe nr. 80 i 37N (łączące lotnisko z dworcem PKS i dworcem PKP; autobus 80 odjeżdża spod głównego wyjścia i jedzie do centrum miasta - przystanek Rondo Jagiellonów znajduje się 1 km od głównej stacji PKS). Poza lotniskiem znajduje się także postój taksówek (koszt około 25 zł, aby dostać się do centrum miasta i zajmuje 10/15 minut). Taksówki powinny być wyraźnie oznakowane i mieć cennik umieszczony w tylnym oknie.

Pociągiem

Każdego roku około 4 miliony pasażerów korzystają z największej stacji kolejowej w mieście - Bydgoszczy Głównej. Miasto ma bezpośrednie połączenia z większością dużych miast w Polsce. Stacja to zlokalizowana jest ok. 2 km na północny zachód od Starego Miasta. W nowoczesnym dworcu kolejowym dostępne są: wózek inwalidzki, Wi-Fi, bankomat, przechowalnia bagażu, sklepy spożywcze, apteka, księgarnia, punkt gastronomiczny. Tramwaje znajdują się tuż przed głównym wejściem – linie 5 i 8 przejeżdżają przez Plac Teatralny (centrum miasta). Dojście do niego z dworca zajmuje około 15 minut. Dostępne są również taksówki. Zwykle dojazd do centrum trwa ok. 15 minut.

Autobusem

Z Bydgoszczy można dojechać bezpośrednio do Gdańska, Warszawy, Poznania, Wrocławia i Łodzi. Dworzec PKS znajduje się w pobliżu centrum miasta (20 minut pieszo / tramwajem - około 5 minut). Wewnątrz stacji można znaleźć kasę biletową, sklep wielobranżowy, toalety, przechowalnię bagażu.

Samochodem

Przez Bydgoszcz przebiegają dwie ważne drogi: krajowa nr. 25 i nr. 10. Pierwsza zapewnia dogodne połączenie z Wrocławiem, Poznaniem i lotniskiem w Bydgoszczy. Druga łączy Bydgoszcz z Piłą i Szczecinem, a w przeciwnym kierunku - podobnie jak droga krajowa nr 80 - z Toruniem.